Země česká, domov můj

Žijeme v krásné zemi. A proto bychom ji všichni měli dokonale znát. Co všechno zažila? Kdo ji proslavil? Jaké má památky? Jaké bohatství skrývá? S knížkou Země česká, domov můj si to rádi připomenou nejen děti každého věku.

 

Co v knížce najdete:

  • ilustrovaný příběh Česka
  • klíčové události historie, osobnosti, unikáty
  • celkem přes 700 obrázků s texty
  • až 142 stránek plných zajímavostí 
Skladem
799 Kč
Kategorie: Knihy

Co stránka, to unikátní příběh. Naše vlast jich za svou historii i současnost napsala spoustu. A vy si je teď můžete připomenout s nádhernou ilustrovanou knížkou, která vás zavede na cestu po dějinách, seznámí vás s největšími českými osobnostmi a ukáže i současné bohatství naší země.

 

Co v knížce najdete:

  • ilustrovaný příběh Česka
  • klíčové události historie, osobnosti, unikáty
  • celkem přes 700 obrázků s texty

 

Dějepis a zeměpis zkrátka nikdy nebyl zábavnější. Chcete si připomenout dávnou historii? Podívat se, jaké bohatství skrývá váš rodný kraj? Kteří panovníci vládli českým zemím? A kdo ji dokázal proslavit ve světě? My Češi máme být na co hrdí. Tak o tom dejte vědět nejen svým dětem, ale i blízkým.Historie
Projděte si s dětmi, ale třeba i o samotě to nejdůležitější, co předcházelo moderním dějinám, kterými aktuálně žijeme. Ne nadarmo se říká, že historie se neustále opakuje. V knížce najdete vše přehledně a s obrázky získáte hned mnohem přesnější představu o všech událostech a osobnostech.
10-11_final
Kraje
Máme jich 13 a Prahu. Každý je jedinečný a každý bychom měli poznat. Projděte si na krásně ilustrovaných stránkách to nejdůležitější o všech zákoutích České republiky. Třeba navštívíte i místa, kde jste doposud nebyli a zjistíte, že by stálo za to poznat je osobně.
 

88_87_47
Panovnici
Ne, nemusíte je znát všechny. Nejsme u tabule. Jsme v knížce, která je mnohem zábavnější než jakákoli hodina dějepisu. Můžete v ní zjistit o našich panovnících téměř vše, ale můžete se zaměřit jen na období, které vás nejvíce zajímá. A to vše s obrázky, které mnohdy řeknou více než mnoho a mnoho letopočtů.
 

18-19
Vynálezci
Češi byli vždycky chytrými hlavami. A v naší knížce si můžete ty nejvýznamnější vynálezce krásně připomenout. Kdo třeba vynalezl hromosvod? A kdo kontaktní čočky? Nic naplat, bez českých vynálezců by svět nebyl takový, jaký je. Zjistěte, kdo v českých barvách hýbal světem vědy. 

140
Unesco 
Na naši zem můžeme být právem hrdí. A dobře to vědí i v UNESCO, kde máme početné zastoupení míst, která by měl každý český občan navštívit a poznat. Vy můžete začít knížkou, zjistit víc třeba o Telči nebo Českém Krumlově a hlavně získat spoustu tipů na výlety za krásnými výhledy, zábavou a poznáním.

40-41
Poválečná historie
Není to nejveselejší období našeho státu, ale měli bychom jej znát. Poválečná historie formovala spoustu rysů naší země až do současnosti, proto je třeba zjistit všechny souvislosti a třeba díky tomu získáte hezký obrázek o mnohém z aktuálního dění. Ponořte se do poznávání s námi.
 
28-29
 

A to není zdaleka vše

Je jen na vás, kterou kapitolu z knížky našlapané znalostmi budete otevírat znovu a znovu. Dobře víme, že každého baví něco jiného a rád si osvěží právě svůj okruh zájmů. V knížce Země česká, domov můj můžete zjistit vše, ale nemusíte přitom vůbec tlačit na pilu. Nechte se unášet stránkami, texty a obrázky a najednou zjistíte, že víte víc, než co si pamatujete ze všech hodin dějepisu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu